Творіння як дар: ТОП-5 актуальних висловів Папи Франциска

Творіння — це дар чи обов’язок?.. У чому полягає сенс релігії, якщо вона зводиться лише до ритуалів?.. Що таке смерть?.. На ці та інші непрості питання дає відповідь Папа Франциск.

Пропонуємо ТОП-5 думок діючого Папи Римського, якими він поділився у своїй розмові з аргентинським рабином Авраамом Скорка. Цей міжрелігійний діалог став змістом книги «На небі і на землі». У добірку увійшли роздуми Папи про екологічні проблеми, смерть, політику та інше.

***

Людина одержує творіння в руки як дар. Бог вручає їй цей дар, але водночас покладає на людину обов’язок — підкорити землю… Але настає момент, коли людина задалеко заходить у виконанні цього обов’язку: спонукувана завзяттям, вона перестає шанувати природу. Тоді виникають екологічні проблеми, потепління клімату, а це нові форми необробленості. Праця людини перед лицем Бога та перед її власним лицем передбачає постійну напругу між даром та обов’язком.

с. 19.

Наука зайшла надто далеко, і люди почали перетворюватися на речі. Очевидним прикладом виходу за межі дозволеного є влада над атомною енергією, яка здатна знищити людство. Потрапивши до пастки власної гордині, людина створює чудовиськ, які можуть вирватися з-під її влади. Наука має покласти собі межі дозволеного, аби вона могла сказати: «Від цього моменту я перестаю створювати культуру, тому що замість культури виходить якесь дикунство, руйнівне невігластво».

с. 142.

Смерть є пограбуванням, і це пояснює, чому ми живемо в тривозі. Людина пручається, не хоче йти звідси, боїться. І жодне уявлення про потойбічне не врятує від цього страху. Будь-яка релігійна людина, навіть найревніша, відчуває, що її грабують, що її позбавляють частини її існування, її історії.

с. 102-103.

Політика є найвищою формою суспільного милосердя. Любов до суспільства виявляє себе в політичній діяльності задля загального добра.

с. 158.

Якщо релігія зводиться лише до ритуалів, якщо вона позбавлена змісту, вона приречена на зникнення, бо наповнює ритуалами ваше життя, залишаючи порожнім серце.

с. 244.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *