Український виклик диктатурі релятивізму: три цитати з інтерв’ю Бориса Ґудзяка

Нещодавно митрополит Української греко-католицької церкви, голова Філадельфійської архиєпархії в США Борис Ґудзяк дав велике інтерв’ю французькій журналістці Лаурі Мандвіль, яке було опубліковано в газеті Le Figaro. У ньому мова йшла про здатність українців чинити опір і ризикувати життям заради цінностей: Батьківщини, свободи і правди. Цінності, які, на думку Лаури Мандвіль, контрастують із суб’єктивізмом і одержимістю власним «я», що характеризують сучасне суспільство.

Владика Борис Ґудзяк вважає, що Україна увійшла в «доброчинне коло», на відміну від Росії, зануреної в порочне, імперське та деструктивне коло, за що російська православна церква на чолі з патріархом Кирилом несе велику відповідальність. Він попереджає:  «Країни Західної Європи не усвідомлюють глибокої і дуже небезпечної патології сучасної Росії». Однак не виключає, що небезпечний режим Путіна може раптово впасти.

Пропонуємо три цитати Бориса Ґудзяка з інтерв’ю газеті Le Figaro (переклад редакції).

***

Сьогодні в Україні люди піднімаються і кажуть: «Є добро і є абсолютне зло, є правда і є брехня. І я готовий заради цього ризикувати життям». Український виклик кинутий диктатурі релятивізму, культурі комфорту та певній культурі нарцисизму, яка стверджує, що все пов’язане зі «мною», «моєю особою», моєю маленькою хронологією. Люди, які готові ризикувати життям, стверджують, що наша особа — це не початок і не кінець усього, що є щось більше, ніж «я». Для багатьох це також включає ідею, що є щось після цього земного життя.

Досвід Майдану, двох «революцій» гідності, 2004 і 2013-2014 років, надихав усіх, хто там був. Коли люди об’єднуються, знаходять певну близькість, дружбу — це змінює все. На Майдані були люди з Західної України, які мерзли від холоду, і кияни, які давали їм ключі від квартир, щоб вони пішли погрітися. Солідарність і мужність надихають та передаються іншим: так само, як і страх.

Я не бажаю росіянам зла, але вони повинні пройти через етап, який змушує їх переглянути свою поведінку. Іноді вам дійсно потрібно досягти дна, щоб досягти цього. Я не знаю, як Росія вибереться з цього замкнутого кола, але я впевнений в одному: українцям нічого не залишається, як чинити опір. Їх попередили з Москви: вас не буде, якщо ми повернемося.

Поділитися

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *