Віра і війна: чи можна побороти зло прощенням і смиренням?

«Власні назви» – онлайн-проєкт відомої журналістки і телеведучої Мирослави Барчук. Це серія коротких онлайн-розмов з інтелектуалами, лідерами суспільної думки, письменниками, митцями, релігійними діячами, правозахисниками. Це експертний погляд, точка зору, відповідь на конкретні, актуальні питання сьогодення.

20 липня 2022 р. відбувся п’ятий прямий ефір онлайн-проєкту Мирослави Барчук «Власні назви», гостем якого став Борис Ґудзяк. Розмова торкалася важливих питань:

🔹Чому Папа Франциск не бачить відмінності ”між хорошим і поганим” в російсько-українській війні?

🔹Хто пише для понтифіка звіти й аналітику по Україні?

🔹Чому у Ватикані 2 роки не було українського посла?

🔹Чи поїде понтифік до Москви і чи зможе Москва інструменталізувати цей візит ?

Ми вибрали з цієї розмови найбільш яскраві тези, з якими і пропонуємо ознайомитись нашим читачам.

***

Зараз є найважливішим, щоб ми, як Церква, служили людям, щоб ми були близько, були польовим шпиталем, були тими, хто допомагають зцілювати рани. І в тому буде наш патріархат: у нашій єдності, смиренні, служінні. І Господь нас назве відповідним іменем.

Ми живемо в час великого індивідуалізму. Ми деконструювали контекст правди: є твоя перспектива, є моя перспектива… Люди звертають увагу на цю війну тому, що українці називають речі по імені. Українці кажуть: це є добро, а це є абсолютне зло; я готовий віддати за це своє життя. І тут не слова, а жертва крові, яка є найсильнішим словом: це є та жертва, яку приніс Христос. Вона заворожує людей. Це є наслідком моральної позиції і особливої жертви людей на фронті і загалом українського народу, який цю боротьбу підтримує.

Зараз є час, коли не силою ненависті, а силою правди, не бажанням помсти, а бажанням істини, мужністю і мудрістю ми маємо захистити невинних людей, свої міста, свої сім’ї, людську гідність і, зрештою, право народу на свою самобутність.

Примирення не зможе відбутися без покаяння і не може бути примирення без справедливості.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *