Вперше в історії Папа відвідав Ірак задля підтримки християнської спільноти на Сході

30 березня відбулася онлайнова відеоконференція з монсеньйором Паскалем Гольнішем, директором асоціації L’Œuvre d´Orient* та автором книги «Християни Сходу» на тему: «Папа Римський Франциск в Іраку: по слідах історичної подорожі». Монсеньйор Паскаль Гольніш поділився своїми враженнями від поїздки до Іраку, в якій він супроводжував Папу.


“Він посіяв повагу, єдність і надію”З 5 по 8 березня 2021 року Папа Франциск здійснив історичну подорож до Іраку. Протягом трьох днів він подорожував країною, щоб зустрітися з християнами, які живуть в умовах багаторічної війни, руйнування церков та пограбування їхніх домівок. Мета цього візиту полягала не лише в тому, щоб втішити і дати надію християнському співтовариству: в братерському дусі відбулася міжконфесійна зустріч на рівнині Ур, що об’єднала християн, мусульман-шиїтів і сунітів, мандейців та язидів.

На думку Паскаля Гольніша, під час свого візиту до Іраку Папа Франциск посіяв три зерна: повагу, єдність і надію. Свої міркування про це монсеньйор Паскаль Гольніш виклав під час відеоконференції. Ділимося ними з нашими читачами.

Папа, голос світового рівня, був першим, хто сказав іракцям: «Ви заслуговуєте на те, щоб вас поважали». Цей перший крок – крок поваги – вкрай важливий, оскільки для того, щоб створити єдність між різними складовими одного народу, необхідно, щоб він усвідомлював свою гідність.

Єдність – це друге насіння, яке Папа Франциск посіяв у цій поїздці. Йдеться про визнання одне одного, що передбачає, зокрема, повне громадянство для всіх та кінець вузького конфесіоналізму. Ця боротьба за єдність стосується всього Іраку, не лише християн.

Якщо пошуки єдності досягають успіху, то у цих людей знову з’являється можливість дивитися в своє майбутнє з надією. Це третє зерно, яке Папа Франциск посіяв в Іраці. Йдеться про те, щоб допомогти цим людям переконатись, що несправедливість, якої вони зазнали, не приковує їх до болючої пам’яті.


*Довідка

«Справа Сходу» ( «l’Œuvre d’Orient») – французька асоціація, яка більше 160 років служить християнам Сходу. Вона дає єпископам, священикам і релігійним громадам, а також волонтерам-добровольцям кошти для виконання своїх місій в сферах освіти, опіки та соціальної допомоги, пропаганди спільноти, культури і спадщини в 23 країнах, головним чином, на Близькому Сході, в Африці, Східній Європі і Індії.

«Справа Сходу» регулюється законом 1901 року, асоціація знаходиться під захистом архієпископа Парижа. У ній працює 30 співробітників, які спираються на мережу з 200 добровольців, що беруть участь у всіх єпархіях Франції. Десятки добровольців щорічно виїжджають в спільноти, щоб служити поруч зі східними християнами.

«Справа Сходу» зосереджено на чотирьох місіях:

1. Освіта: ясла, школи, дитячі будинки, притулки, навчання жінок;

2. Догляд та соціальна допомога: клініки, лікарні, будинки престарілих та інвалідів, соціальна допомога;

3. Сприяння громадам: формування священиків і катехитів, будівництво і створення бібліотек, пастирських залів;

4. Культура і спадщина: дії на користь спадщини східного християнства шляхом захисту його на місці і надання відомостей про нього у Франції.

В останні роки асоціація «Справа Сходу» також сприяла створенню проектів розвитку на чолі з місцевими громадами. Її дія полягає в довгостроковій перспективі, що обумовлює її специфіку. Але вона також втручається в надзвичайних ситуаціях, в разі війни, конфлікту або стихійного лиха.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *