Читання у Великий піст. Християнські мученики про смерть і вічне життя.

Продовжуємо знайомити читачів з українським виданням Синаксаря (Житія святих), укладеним вченим-ієромонахом Макарієм із монастиря Симонопетра, що на Афоні.

Для будь-якого християнина важливими є не лише біблійна й церковна історія, а й розуміння внутрішньої сутності, логіки та динаміки релігійного життя. Це розуміння виникає, зокрема, коли віруюча людина відкриває для себе дорогоцінну духовну скарбницю: життя святих і праведників.

Четвертий том Синаксаря зібрав житія святих, пам’ять яких припадає на квітень. Долучитися до вдумливого, зосередженого читання цього тому – це гарний привід переосмислити духовні та ціннісні орієнтири, вчергове замислитись над сенсом життя.

Що приверне увагу читача у квітневому томі?
• ви зможете поглибити свої знання про свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, що припадає на 7 квітня, або про Собор Архангела Гавриїла (8 квітня).
• тим, хто цікавиться кельтською духовною спадщиною, відкриють для себе життя преподобного Кутберта, єпископа Ліндісфарнського (2 квітня) й дізнаються, чому до святого припливали видри?
• отримаєте духовну та наукову користь від читання про святих Києво-Печерської Лаври (свт. Нифонт, преп. Паїсій, преп. Никон, преп. Захарія, прач. Євстратій та ін.).

Як і в попередніх томах Синаксаря, у квітневому томі почесне місце посідають жінки. Історії життя святих Фотини-самарянка або Матрони Солунської нікого не залишать байдужими.

Наводимо кілька несподіваних висловів християн про смерть і вічне життя. Чи хотіли вони вмирати та про що насправді свідчили своїм мучеництвом? Передусім про те, що їх віра є настільки сильною, що заради неї вони готові пожертвувати найціннішим, що є в людини, — даром життя.

«Будьте мужніми, брати, довіртеся Богу і не бійтеся. Господа віддали на смерть – і Він живий. Коли ви помрете, як Він, тоді будете жити поруч із Ним. Зараз на вас очікує смерть, але знайте, улюблені, що наша смерть перетвориться на життя вічне… Ми проливаємо свою кров, а Він дає нам Своє Царство, радість і спокій»

священномученик Симеон, єпископ Перський, 30 квітня.
Джерело: Ієромонах Макарій Симонопетрський. Житія святих, укладені на Святій Горі Афон. Синаксар. Т. 4. Квітень. – К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. – с. 477.

 «Смерть – це дрібниця в порівнянні з нашою вірою. Наше життя – ніщо в порівнянні з нашою любов’ю до Христа!»

святі мученики перські, 30 квітня.
Джерело: Ієромонах Макарій Симонопетрський. Житія святих, укладені на Святій Горі Афон. Синаксар. Т. 4. Квітень. – К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. – с. 477.

«Злочинці, яких ведуть на страту, блідніють і тремтять, і вдягаються у темний одяг… Ми радіємо смерті, як квітка радіє світанню, й одягнені у святкові шати… Ми самі бажаємо смерті, бо через смерть увійдемо у вічне життя, якого ви не в змозі позбавити нас».

святі мученики перські, 19 квітня.
Джерело: Ієромонах Макарій Симонопетрський. Житія святих, укладені на Святій Горі Афон. Синаксар. Т. 4. Квітень. – К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. – с. 335.

«Я з радістю прийму смерть заради Того, Хто не знехтував вмерти за мене!»

преподобна Фара, 16 квітня.
Джерело: Ієромонах Макарій Симонопетрський. Житія святих, укладені на Святій Горі Афон. Синаксар. Т. 4. Квітень. – К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. – с. 380.

«Ви маєте повну владу над моїм життям, проте ви не маєте влади над моєю душею, яка належить одному Богові»

мучениця Матрона Солунська, 9 квітня.
Джерело: Ієромонах Макарій Симонопетрський. Житія святих, укладені на Святій Горі Афон. Синаксар. Т. 4. Квітень. – К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. – с. 153.

Погортати квітневий том можна тут.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *