Добро — це життя, дароване для світу: надихаючі цитати італійського психолога

«Свобода має смак, який неможливо сплутати ні з чим» — так починається книга, що змінила і продовжує змінювати уявлення багатьох, хто замислюється над сенсом життя, переживає момент зневіри або тривоги, кризу у стосунках з оточуючими, спустошення або розпач.

Автор книги «Вогонь горить завжди» Сильвіо Каттаріна, який багато років працював у терапевтичних спільнотах різного напрямку, вважає, що людина — це витвір мистецтва, над яким має працювати кожен. Він закликає змінити своє життя, стати вільним і не боятися внутрішньої потреби блага, краси й сенсу, щоб змінювати світ.

Пропонуємо читачеві кілька цитат Сильвіо Каттаріна, які допомагають відчувати радість кожного нового дня всупереч усім страхам та нещастям, народжують бажання жити з натхненним серцем.

***

Всі справи повинні виконуватися добре, з точністю, ретельністю, старанно, з власною по­жертвою, не шкодуючи зусиль. Вони є виставою, що відбувається на очах Бога та людей. Витвором мистецтва. Всупереч усьому, вони так чи інакше покликані стати прославлянням життя, щастя.

с. 97.

Усе існує заради того, щоб постала, з’явилася та засяяла саме людина. Не зло, не обмеження, помилка чи гріх. Людина. Людина, яка бажає, яка кричить про бажання жити, існувати. Завжди мати життя, завжди більше життя. Покликана до постій­ного пробудження до життя. Щоб жити інтенсивно, драматично, терміново, живо, несамовито, у при­сутності, чуттєво, все життя.

с. 151.

Добро — це життя, яке відчувається як щось дане, дароване, для світу. Драма стається тоді, коли людина нездатна віддати власне життя задля життя світу.

с. 187.

Тиша дає побачити та пережи­ти набагато більше речей, відтінків кольорів, ся­гає більшої глибини та світла. Тиша залишає нас із роззявленим ротом, але ми не помічаємо й ніколи не думаємо, що справді «роззявлений рот» — це рот серця, який вбирає все можливе добро та всю правду.

с. 141.

Стати друзями — означає до­помогти одне одному по-справжньому, глибоко зрозуміти наше серце, бажання нашого серця. Оз­начає творити, будувати, започатковувати частин­ку нової людяності, нової солідарності, нового суспільства. Щоб дати життя, яке можна та не­обхідно подарувати світу.

с. 76-77.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *