druga_svitova_big-774x464

Друга світова: роздуми через вісім десятиліть

У книжці зібрано монологи та нариси учасників онлайн-марафону, проведеного Українським інститутом національної пам’яті, каналом Ukrlife.TV та видавництвом «Дух і Літера» до 75-річчя закінчення Другої світової війни в Європі у травні 2020 р.

Ці тексти представляють сучасні підходи до історії тієї війни та місця в ній України. Вони пропонують багатовимірну перспективу «присутності» Другої світової в нашому сьогоденні, розповідають про те, яких змін від 1945 р. зазнала глобальна система цінностей; як досі відчуваються втрати і не загоюються рани, завдані багатоетнічній палітрі Центрально-Східної Європи; як формуються культури пам’яті про війну та чому незасуджені злочини минулого творять підґрунтя нових кривавих конфліктів. Унікальні родинні історії учасників марафону підкреслюють глибину людських трагедій далеких років, що визначили долі кількох поколінь.

Книга призначена для загального кола читачів. Погортати та придбати її можна тут.

NewLib про книгу:

Європейська безпека та історична пам’ять: п’ять уроків Другої світової війни

Яких змін після Другої світової війни зазнала глобальна система цінностей? Як втрати від цієї війни відчуваються досі? Чому незасуджені злочини минулого стають підґрунтям для нових

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *