dissidenty-big-774x464

Дисиденти. Антологія текстів.

Кожне покоління має потребу перевідкривати, а відповідно, й переосмислювати найважливіші сторінки історії своєї країни, аби глибше усвідомити причетність до традиції та зрозуміти мотиви, що керували вчинками тих особистостей, які творили (успішно чи ні – інше питання) ту країну, в якій нам з вами випало жити.

У цій антології вперше здійснено спробу представити дисидентський рух 1960–80-х років у всій його поліфонії, не так на рівні суспільно-політичної проблематики, як на рівні конкретних доль. Перед читачем розгортаються історії ідей і людських вчинків, у живому пульсуванні текстів, які самі про себе свідчать.
Поліжанрова структура антології: від поезії, публічних і самвидавних виступів – до судових промов, відтак до текстів про перебування в тюрмах, спецпсихлікарнях і таборах, а насамкінець – до переосмислення власного досвіду протистояння тоталітарній системі, – витворює багатопланову і змістовну картину українського руху опору. Ці тексти, народжувались в ситуації, де свобода асоціювалася з таборами, а не з життям на волі.

Упорядники антології — Олексій Сінченко, Дмитро Стус, Леонід Фінберг — на початку книги скромно зазначають: «Не все в нас виходить добре. Але, через численні помилки й падіння, ми торуємо свій шлях. І саме тому, що ідеї державної незалежності, а також людської гідності й порядності утверджувалися в суспільній свідомості значною мірою саме завдяки дисидентам, нам здалося актуальним і важливим представити сьогоднішньому читачеві антологію текстів українського руху опору».


Погортати та придбати книгу можна тут.

NewLib про книгу:

Сім порад від тих, хто закладав фундамент для життя у незалежній Україні: дисиденти про школу свободи

Дисидентський рух залишив помітне місце у світогляді українського народу. Він продовжив традиції національно-визвольної боротьби та виховав у своїх лавах справжніх патріотів України. Завдяки діяльності дисидентів

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *