FotoJet

Джерела себе

“Джерела себе” – це підсумок багаторічних роздумів одного з найвидатніших філософів сучасності над становленням модерних уявлень про людську індивідуальність, її витоки, виміри та способи артикуляції у просторі культурних смислів. Чарльз Тейлор простежує еволюцію поглядів на природу морального блага в їхньому співвідношенні з нашим усвідомленням себе як істоти з внутрішнім виміром. Перед читачем постає панорамна картина еволюції історичних форм такої артикуляції, змальована яскраво, переконливо, змістовно і напрочуд прозоро – від Платона й Августина через Декарта, Локка і Канта до Ніцше і Фуко. 

Але головне спрямування книги пов’язане з сьогоднішньою екзистенційною ситуацією. Тейлор вбачає центральну проблему нашого сучасного морального становища в тому, що ми втрачаємо горизонти культурних смислів, які завжди спонукали людей до пошуків блага. Обговорення цієї проблеми в “Джерелах самості” природним чином долає міждисциплінарні розподіли, від теології та філософії до методології науки й сучасної літератури та мистецтва, скрізь зберігаючи притаманні Тейлору глибину аналізу та внутрішню напругу думки. 

“Джерела себе” – це, без сумніву, один із найвизначніших творів з моральної філософії та інтелектуальної історії, які з’явилися протягом останніх десятиліть. Ця книга буде незамінним джерелом ідей та арґументів для всіх тих, хто замислюється над проблемами сучасної цивілізації.

NewLib про автора і книгу:

Моральний простір людини: чотири орієнтири від Чарльза Тейлора

У своїй фундаментальній праці «Джерела себе» відомий канадський філософ Чарльз Тейлор висвітлює становлення модерної ідентичности через дослідження витоків моралі сучасної людини. Автор розглядає аспекти трансформації

Читати далі »

Чарльз Тейлор

Канадський філософ, автор робіт з політичної і соціальної філософії, історії філософії, професор університету Мак-Гілла (Монреаль, Канада). Wikipedia-w Link WordPress

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *