bozhychevich_big-774x464

Розбудова діалогу. Вибрані приклади роботи з примирення в Хорватії

Темою цієї книги є огляд та аналіз тридцяти обраних проектів, акцій та ініціатив, спрямованих на примирення в Хорватії з літа 1991 по 2016 р.р. Ці приклади пов’язані з наслідками Хорватської війни за незалежність 1991–1995 років, повоєнним відновленням, реінтеграцією територій, захистом прав цивільних жертв, справедливим судочинством, роботою з ветеранами, з минулим, пам’яттю тощо.

Вибірка вельми цікавих прикладів, їхня інтерпретація та висновки належать Ґорану Божичевічу — фахівцю, який з 1993 року працює у сфері розбудови миру в колишній Югославії, Україні та інших країнах. Текст написано з усвідомленням того, що для багатьох навіть згадка про примирення є неприйнятною; автор уникає легких і швидких рішень, адже глибоко переконаний в серйозності та вибагливості теми.

У передмові до книги координаторки ініціативи «Діалог у дії» Лідія Лозова і Тетяна Калениченко зазначають: «Ми бачимо мир не як певний етап чи досягнення (політичних, військових груп), а як процес відновлення, заснований на людських потребах та інтересах, — тривалий, глибинний, багаторівнений. Мир — це не просто відсутність стрільби, а стан спокою та безпеки, який відкриває можливості для думок про щось біль­ше, ніж виживання, та створює простір для розуміння, прийняття і навіть співпраці».

Книга буде цікава професійним медіаторам, фасилітаторам, дослідникам, залученим у сферу діалогу, трансформації конфлікту, розбудови миру, а також усім, хто шукає відповіді на питання: як сьогодні можливий мир?

Погортати та придбати книжку можна тут.

NewLib про книгу:

Ґоран Божичевіч

Автор книг з миробудування, співзасновник Волонтерського проекту Pakrac та Центру досліджень миру. Член Консультативної ради Центрального комітету з питань менонітів в Україні. Проживає в місті

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *