У цій книзі вперше в світовій історіографії та політології зроблено спробу висвітлити з позицій інституційного лібералізму досвід створення та функціонування військово-політичних союзів, визначити їхній вплив на європейську безпеку ХХ – початку ХХІ століття.
Оцінюючи здатність союзів стабілізувати міжнародну ситуацію шляхом збройного стримування агресора, автори (Олександр Потєхін, Юрій Клименко) дискутують з прихильниками геополітики та спорідненого з нею політичного реалізму.
Книга призначена для науковців, студентів у галузі міжнародних відносин, військових, політиків, дипломатів і всіх, кого цікавить питання «Навіщо Україні вступати до НАТО?»
Погортати та придбати книгу можна тут.
NewLib про автора і книгу:

Збройне стримування агресора, або навіщо необхідно створювати військово-політичні союзи.
У сучасному політологічному і політичному дискурсах щодо питань євроатлантичної інтеграції України поза увагою дослідників досі залишається теоретичне осмислення природи, мети створення та ефективності діяльності військово-політичних


Олександр Потєхін
Український вчений і дипломат, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник відділу геостратегії, геополітики та геоекономіки Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України. Директор центру