Бесіду з Ігорем Козловським на тему гідності Костянтин Сігов почав зі згадки про Загальну декларацію прав людини (Женева, 1948 рік), де гідність названо засадничим правовим принципом.
Про права людини та відповідальність держави за своїх громадян, про гідність як частину сенсової складової самої людини, про любов, яку треба віддати, щоб… отримати її назад — розмова двох науковців-філософів та громадських діячів, яка стала Зустріччю.
Костянтин Сігов — консультант Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, директор Центру європейських гуманітарних досліджень НаУКМА.
Ігор Козловський — старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, політв’язень.
«На жаль, у нас велика кількість інфантильних людей. Інфантильність пов’язана з тим, що ми, по-перше, щось не усвідомлюємо — самих себе, своє місце в суспільстві. І, по-друге, це відсутність відповідальності, очікування, що за тебе хтось щось зробить. Це є тим моментом, який не дозволяє людині повноцінно, гідно прожити своє життя».
Ігор Козловський
У четвертому випуску мінідіалогів:
- як у катівні ламають людську гідність
- стати «білою вороною», але не втратити себе
- людина як інструмент пізнання світу
- прощення неможливе без покаяння
- чи залишається після полону ненависть
- чи є міра у гідності
- замінити «чому?» на «навіщо?»
- самураї, козаки та польський гонор — що спільного?
- держава як інструмент плекання гідності
- усе надважливе доносить до нас любов
- бути гідним у щоденному житті
Дивіться повну бесіду у відео на YouTube-каналі Нової бібліотеки Софії-Мудрості.
Попередні випуски шукайте на нашому сайті: