Чому Юрій Андрухович застосовує автоцензуру? Чому ніколи не покине України? Чому вважає, що «нам усім страшенно пощастило»?.. Вибрані розмови з Юрієм Андруховичем не лише дозволять глибше пірнути в розуміння текстів письменника. Це ще й виразна картина поглядів сучасного інтелектуала на суспільно-політичні події в нашій країні. Андрухович вражає безкомпромісністю і надихає оптимізмом.
Книга Юрія Андруховича «Нам усім пощастило» охоплює цикл інтерв’ю з письменником у хронологічній послідовності починаючи з 2008 року. Інтерв’ювери — відомі літературознавці та письменники: Ірина Славінська, Олександр Бойченко, Андрій Любка, Володимир Рафєєнко та інші. Теми цих розмов — ціннісні орієнтири, становище української культури, ідентичність, питання формування української політичної нації.
Мені здається … ми загалом на доброму шляху. Ми рухаємося ним страшенно повільно і вельми плутано – якось так по-пияцьки. Ми схожі на пияка, котрий збочує, спотикається, падає в канаву, тоді вилазить, йде назад, потім знову вперед, ну і так далі. Але головне, що він на доброму шляху.
Юрій Андрухович. Нам усім пощастило. — с. 12.
Нам усім страшенно пощастило. Адже кожен з нас міг просто не народитися, уявляєш?
Там само, с. 13.
Книга буде цікава всім, хто цікавиться творчістю цього багатогранного письменника, а також усім небайдужим до становлення громадянського суспільства в нашій країні.
Придбати книгу можна тут.
NewLib про автора і книгу:

Опір і мистецтво взаємно доповнювані: 6 цитат сучасного українського класика
Юрій Андрухович посідає місце одного із лідерів українського поетичного авангарду. Його вважають найбільш потужним та знаним вітчизняним романістом, він продовжує бути помітним новатором навіть на

Юрій Андрухович
Український поет, прозаїк, перекладач, представник постмодернізму в літературі, есеїст. Wikipedia-w Facebook Blog