Опір і мистецтво взаємно доповнювані: 6 цитат сучасного українського класика

Юрій Андрухович посідає місце одного із лідерів українського поетичного авангарду. Його вважають найбільш потужним та знаним вітчизняним романістом, він продовжує бути помітним новатором навіть на тлі молодшого покоління авторів.

Резонансні думки та подекуди радикальні судження патріарха сучасної української літератури ввійшли в низку  інтерв’ю, що склали книгу «Нам усім пощастило. Розмови з Юрієм Андруховичем».

Чи варто шукати щастя в іншій країні? Як пов’язані опір і мистецтво? Про це, а також про Майдан, любов, про сенс за межами слова — пропонована добірка цитат від Юрія Андруховича.

***

Одна з найбільших трагедій – бути позбавленим свого дому… Людині властиво знаходити своє щастя десь поблизу від своєї пуповини. В чужій країні натомість варто шукати не щастя – його там ніколи не буде. Там варто шукати нормальність, щоденну і буденну форму існування, що її з якихось причин ти позбавлений у себе вдома.

с. 96.

Опір злу є категоричним виявом людського в людині. Мистецтво також є категоричним виявом людського в людині. Опір і мистецтво взаємно доповнювані.

с. 118.

Те, що українські люди знову почали вірити в себе і створили на Майдані особливу модель суспільства з надзвичайною самоорганізованістю, жертовністю, безліччю прекрасних креативних ідей, цього вже не замовчиш і не викреслиш. У тривалій історичній перспективі це мало б стати однією з найпрекрасніших та найгероїчніших сторінок у нашій історії, просякнутих передусім відчуттям людяності.

с. 143.

У щасливому й задоволеному суспільстві письменникам залишаються дві останні великі теми – Альцгаймер і рак. Про нас такого не скажеш, у нас великі теми так і чигають на тебе і ловлять на кожному кроці.

с. 224.

Наше існування має схильність до хаосу і тяжіє до розпаду. Любов – це єдина сила, котра якось утримує все на плаву. І без неї існування втрачає не тільки зміст, а й перспективу.

с. 235.

Сенс за межами слова якраз і починається. Тобто слова лише підводять (у всіх сенсах), а наша справа йти далі. Ну або глибше. Розуміти без слів.

с. 235.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *