Корупція як соціальна дисфункція: дослідницький погляд на проблему корупції

Авторка книги «Корупція: роздуми після Майдану» Віра Валлє розглядає явище корупції в широкому контексті, розкриває її корені та найглибші мотиви. Вона констатує, що корупція в Україні стала ледь не культурним звичаєм та нормою поведінки і може бути навіть засобом самоствердження.

Ця книга – мій погляд на корупцію з Майдану, місця, з якого напрочуд просто визначитися у системі координат: гідність – безчестя, свобода – неволя.

Віра Валлє, Вступ. – с. 9.

Чому настільки важливим є усвідомлення руйнівної ролі корупції в становленні громадянського суспільства та необхідності брати на себе відповідальність? Який негативний вплив причиняє це ганебне явище на розвиток підприємництва, освіти, соціальної справедливості тощо?

Про це – ТОП-5 цитат Віри Валлє у нашій добірці цитат.

***

Пряме запекле протистояння добра і зла, світла і темряви, правди і брехні,  свободи  і  рабства,  справедливості  й  корупції  під  тривожний набат  Михайлівського  собору. Такою ми пам’ятатимемо Революцію Гідності. Що ж, на жаль, іноді громадянське суспільство вимушене народжуватися ціною крові. Точка неповернення, яка може настати для кожного з нас у певну мить, часто стає розплатою за нашу безвідповідальність і бездумність еліт: анексія Криму, війна на сході країни, десятки тисяч смертей і покалічених доль. Настав час брати відповідальність  на  себе,  щоб  церковні  дзвони били не на сполох, а сповіщали про радість благої вісті.

с. 9.

Здатність демократії протистояти корупції залежить від ефективності й прозорості системи державного управління, межі відокремленості гілок влади, чистоти виборчого процесу, рівня розвитку громадянського суспільства і свободи засобів масової інформації.

с. 20.

Корупція  нерідко  супроводжується  зменшенням  інвестування  в освіту  й  підприємництво  і,  як  наслідок,  зростанням  безробіття.  Вона справляє руйнівний вплив на людський капітал і обумовлює відтік інтелектуальної еліти за кордон.

с. 30.

Корупція безпосередньо пов’язана з проблемою соціальної нерівності, яка у свою чергу спричиняє зниження рівня міжособистісної довіри у суспільстві і зменшення соціального капіталу. Врешті,  корупція  загрожує  суспільному  порядку  і  послаблює  державні  інститути,  справляє  негативний  вплив  на  соціально-політичні процеси.

с. 30.

Корупція – соціальна дисфункція: її наслідки є несприятливими для суспільства,  оскільки  підривають  засади  ринкового  соціально-економічного розвитку, демократичного політичного порядку і державного суверенітету. Корупція – симптом того, що система державного управління має серйозні дефекти.

с. 32.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *