images-reviews-snyder_0

Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним

Книга американського історика Тимоті Снайдера розкриває жахливі факти про масові вбивства у період із 1933 до 1945. Ця праця присвячена народам, які стали жертвами режимів Йосипа Сталіна та Адольфа Гітлера. Снайдер знаходить спільні риси між режимами Сталіна та Гітлера: «нацистський і радянський режими перетворили людей на числа».

Дослідження Тимоті Снайдера вийшло друком у США 2010 року. 2011-го з’явився український переклад у видавництві «Грані-Т», а в 2018-му вийшов новий переклад «Кривавих земель» українською у видавництві «Laurus».

У серці Європи посеред XX століття нацистський та радянський режими вбили близько 14 мільйонів людей. Криваві землі, місце загибелі всіх жертв, охоплюють простір від центральної Польщі до західної Росії: Україну, Білорусь та країни Балтії. Під час зміцнення націонал-соціалізму та сталінізму (1933—1938), спільної німецько-радянської окупації Польщі (1939—1941), а потім німецько-радянської війни (1941—1945) на ці регіони вилилось масове насилля у небачених в історії масштабах. Жертвами його стали головно євреї, білоруси, українці, поляки, росіяни і балтійські народи.

Монографія авторитетного американського історика Тимоті Снайдера узагальнює найтрагічніші сторінки в історії Східної Європи. Книга отримала багато схвальних відгуків серед науковців.

 

NewLib про автора і книгу:

Історія – єдине, що ми можемо поділяти: Тімоті Снайдер про незвідність людського життя до цифри

Автор відомої книги «Криваві землі: Європа поміж Гітлером та Сталіним» не обмежений політичними, національними чи географічними рамками. Усе, що його обмежує – істина, яку Тімоті

Читати далі »

Тімоті Снайдер

Американський історик та письменник. Фахівець з історії Східної Європи. Дослідник націоналізму, тоталітаризму та голокосту. Дійсний член НТШ-Америка. Володіє українською мовою, яку вивчив за один рік

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *