Всесвітньо відома соціальна мислителька Ганна Арендт (автор «Джерел тоталітаризму») знайомить нас зі своїми сучасниками. Увага автора зосереджена на людях, більшість з яких вона добре знала, котрі самовіддано захищали гідність людини, світлий простір культури, мислення та спілкування, тим самим чинячи опір «темним часам» тоталітаризмів усіх кольорів.
Персонологічні коментарі Ганни Арендт настільки майстерні і настільки проникливі, що будь-який сторонній коментар до них самих, ті чи ті сторонні надбудови над ними постануть літературним ризиком, намарною спробою літературної ж конкуренції з блискучим пером авторки, яка тут поєднує в собі і філософа, і соціолога, і історика, і письменника (і спеціально письменника-мемуариста)
Вадим Скуратівський
Віра в те, що навіть за найтемніших часів ми маємо право сподіватися бодай якогось промінця, — ця віра слугує мовчазним тлом для галереї пропонованих портретів.
NewLib про автора і книгу:

Якщо справедливість вимагає, щоб усі були рівними, то милосердя наполягає на нерівності.
Якщо справедливість вимагає, щоб усі були рівними, то милосердя наполягає на нерівності — на нерівності, яка має на увазі, що кожна людина є — принаймні

Ганна Арендт
Американська політологиня-теоретикиня. Wikipedia-w WordPress

Жодна сила не буває настільки великою, щоб замінити собою владу.
Жодна сила не буває настільки великою, щоб замінити собою владу; коли б сила не стикалася з владою, перша завжди капітулює. Ганна Арендт. Люди за темних