Молитва, яку читають кримські татарки перед сімейною вечерею в Рамадан

У Криму проживає корінний народ України — кримські татари, котрі майже стовідсотково сповідують іслам. Кримські татари мають свої звичаї й традиції щодо підготовки і проведення Рамадану.

Підготовка до Рамадану починається задовго до його початку. Його починають згадувати під час розмов, намагаються закінчити всі складні роботи до приходу місяця, аби повністю зануритися в атмосферу поклоніння.

Коли наступає місяць Рамадан, господиня звечора починає поратися на кухні, готує їжу так, що на вулиці всі перехожі відчувають аромати чебуреків, кобете та янтиків. Кримськотатарською це називається: «Коку чікармак» тобто «Розповсюджувати аромати (їжі)».

У Рамадан кримська татарка готує дуже багато їжі, тому що зазвичай поруч живуть родичі, знайомі та друзі, котрі можуть завітати на вечерю. Також не можна відмовляти в їжі нужденним і бідним людям.

Якщо гостей чекають удома, то вечерю готують жінки. А загальні вечері — іфтари, які відбуваються при мечетях, готують, накривають і прибирають чоловіки. Жінки лише приходять на приготоване свято. Такої традиції дотримуються як у Криму, так і в материковій Україні.

При приготуванні іфтару немає спеціальних молитов, можна прославляти Господа. Але перед тим, як їсти вечерю, усі читають молитву:

«О Аллаг, заради Тебе я постував, в Тебе я увірував, на Тебе я покладаюся, Твоєю їжею наситився. О, Прощаючий, прости мене».

Так проходить Рамадан у Криму. А потім іде підготовка до свята Ораза-байрам, яке відбувається після посту. Кожна людина мріє вийти з Рамадану оновленою, сповненою духовних сил і укріпленою у вірі.

Інформацію для публікації підготувала та надала Ліга мусульманок України.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *