Мудрість як таємниця радості: філософсько-педагогічний погляд Марґеріт Лена

Мудрість є надзвичайно привабливою. Вона є тим невмирущим надбанням, що передається у спадок від покоління до покоління. Значну роль у цьому переданні відіграє освіта.

Про таємничу природу мудрості, — Божої, людської  і християнської, зокрема, — про шляхи її передання через виховання і освіту розмірковує у своїй книзі «Дух освіти» французька філософиня й педагогиня Марґеріт Лена.

Запрошуємо читачів нашої бібліотеки до вдумливого споглядання цієї загальнолюдської категорії разом із авторкою книги. До вашої уваги — ТОП-5 уривків про мудрість.

***

Мудрість є суцільно трансцендентною, породженою до джерел та глибин, як таємниця радості та гри під час народження світу, проголошуваною біля брам і на розпуттях міст, зануреною у слова повсякденної мови та речі звичайного життя; вона одночасно є насолодою Творця і втіхою серед синів людських.

с. 232.

Біблійна Мудрість не є маєвтикою, неспроможною розпочати життя; вона сама є життям і народженням; вона живить, як хліб, і веселить, як вино.

с. 232.

Ось парадокс мудрості: щоб її дістатися, треба вже мати її прообраз; щоб стати мудрим, треба, щоб тебе зробили мудрим.

с. 234.

Якщо мудрість завжди передує сама собі й у ланцюжку поколінь, і в глибинах серця кожного; якщо в численних народів вона передує відкритому пізнанню Господа, то це тому, що вона є лише творчою щедрістю Бога, його присутністю інкогніто між людьми. Якщо вона є обіцянкою, яка втримується понад будь-яке очікування; якщо вона пестить свій плід радості у тих, хто її отримує, то це тому, що вона є самою дією Бога, що передається людині, надихаючи її на дію зсередини; вона є тією подругою людини, яка робить із людей друзів Бога.

с. 235.

Мудрість Божа не є дивною та чужою людській мудрості, а наповнює її зсередини, даючи їй змогу висвітлити власні межі.

с. 236.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *