Несіть надію, навчіть мужності: шість порад для батьків і вихователів

Автор книги «Вогонь горить завжди. Як віднайти жагу до життя» психолог Сильвіо Каттаріна працює з молоддю, яка намагається пережити складні періоди у своєму житті, серед яких, зокрема, і боротьба з наркозалежністю. Такі люди вже в досить ранньому віці втратили віру в майбутнє і завдання Сильвіо – як директора реабілітаційного центру – “запалити” всередині них вогник надії.

Книга заново відкриває прості істини, повертає віру в себе, надихає читача на бажання наповнити своє повсякденне життя маленькими та простими, але справді цінними справами та світлими думками.

У нашій добірці цитат із цієї книги автор відповідає на питання: у чому полягає цінність батьківства? чи може страждання нести щось цінне? чому усвідомлення набутого досвіду є таким важливим?.. Отже, про батьківство і не тільки — думки досвідченого італійського психолога.

***

Людина стає справжнім батьком чи матір’ю, коли розуміє, що Інший не належить їй і не залежить від неї: це свобода, постійний зв’язок із Таємницею, що творить її. Ось чому справжнє батьківство не заміняє Іншого, але прикликає його та зміцнює його відповідальність.

с. 8.

Працівники, вихователі, вчителі, викладачі, а ще раніше та передусім батьки — прекрасно, коли вони є людьми, які відповідають висоті очікування своїх сердець. Людьми, які перш за все зацікавлені у безмежній величі свого серця, пристрасної, хвилюючої та надзвичайно глибокої битви добра та любові, що відбувається у їхньому серці.

с. 69.

В історії кожного страждання я вважаю центральним не його подолання, зцілення, а радше можливість знайти в ньому значення, користь, плідність.

с. 107.

Найважливіше — виносити судження, робити оцінку. Без усвідомлення досвід не стає значущим та не розкривається у всій своїй повноті. Ось чому в наших спільнотах ми проживаємо та допомагаємо прожити багато зустрічей, багато моментів діалогу, дискусії, оцінювання, порівняння, свідчення… Це потрібно хоча б для того, щоб віднайти значення особистої та родинної історії кожного, адже всередині неї міститься можливість відродження особистості окремої людини, її самоусвідомлення та свідомості.

с. 109.

Цінність батьків полягає в тому, що вони несуть, у тому, носіями чого вони є, а не в тому, що вони роблять, які вони, що кажуть. Це стосується також дорослого загалом: викладача, вихователя, вчителя. Кожної людини.

с. 154.

Після того, як ви отримали багато любові, вам не залишається нічого іншого, як свідчити. Намагайтеся знайти, кому ще гірше від вас, хто має більше бід та потреб, і допомагайте йому. Несіть йому надію, навчіть його мужності.

с. 193.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *