page_1

Найкращий університет. Епоха, особа, традиція.

До книги увійшли вибрані праці знаної російської поетки, літературознавиці і філософині Ольги Седакової, лауреатки багатьох європейських літературних премій.

Актуальним темам культури і суспільного життя присвячені статті й лекції авторки, з-поміж яких: «Апологія раціонального», «Посередність як соціальна небезпека», «Мудрість надії: Данте» та ін. Свого часу кожен такий її виступ набував значення інтелектуальної події, викликав широке громадське обговорення як на батьківщині авторки, так і за кордоном. У низці матеріалів Ольга Седакова наводить спогади про свого вчителя, видатного вченого С.С. Аверинцева. До книги також увійшли вибрані поезії авторки, що дають уявлення про її творчість у різні періоди життя.

По-своєму інтерпретуючи пушкінський афоризм: «Кажуть, що нещастя – добра школа; може, й так. Але щастя є найкращим університетом», Ольга Седакова наважується назвати щастя «найкращим університетом», «закінчивши який, можна вже не виживати, а жити».

«Книги Ольги Седакової привернули увагу вчених та видавців у всьому світі, переклади їх опубліковані в Німеччині, Франції, Італії, Великобританії, США та ін.3 У найкращих університетах цих країн О. Седакова читала авторські курси лекцій, отримувала престижні премії та звання (сьогодні йдеться про її номінацію на Нобелівську премію). На заході її вважають найвидатнішим сучасним російським поетом та дослідником літератури. Поєднання того й іншого не є тривіальним для посткомуністичного контексту. Тексти поета роззброюють запитаннями й тих, хто любить розмірковувати над ними, читати з пам’яті, й тих, хто це робити не наважується…» (К. Сігов, Передмова. — с. 6.).

Придбати книгу можна тут.

NewLib про книгу:

Мудро про мудрість: чотири філософсько-богословських думки від Ольги Седакової

Про мудрість, як нову раціональність — раціональність, невіддільну від сумління і серця — розмірковує блискуча інтелектуалка, поетка, авторка чисельних статей, перекладачка і філологиня Ольга Седакова. Ольгу

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *