Осмислюємо любов разом із лютеранським богословом

Майкл Рот — пастор лютеранської церкви у штаті Мічіган (США), магістр богослов’я. У збірці «Що таке лютеранство?», де представлені трактати п’яти відомих богословів присвячених 500-річчю Реформації, Майкл Рот розмірковує про реформаційне розуміння віри, окреслює головні риси лютеранського вчення та завдання християнської етики.

Пропонуємо нашим читачам ТОП-4 висловів Майкла Рота про любов, «яка збагачує нас та робить щасливими».

***

Любов не може діяти з примусу. Я не можу любити лише аби безособово любити; любов заснована на існуванні іншої особистості. Неможливо дочекатися любові від того, хто переймається любов’ю тільки до себе: людина, яка лиш високо цінує любов, як таку, та прагне досягти її, безумовно не зможе обдарувати нею кохану людину. Любов здобувається, коли ти зацікавлений у людині, яку любиш, а не просто зацікавлений у любові, як такій. Людина, яка любить, діє не задля любові, а з любові… Любов передує нашим бажанням, оскільки вона не визначена нашими бажаннями, а визначає їх. Не можна змусити любити, людина потребує отримати силу та бути звільненою, щоб любити.

Майкл Рот. Те, що віддане за вас. // Що таке лютеранство? — c. 61-62.

Любов завжди спрямована на інший суб’єкт, допоки любов зацікавлена у його добробуті. Намір вчинку любові — це створити та плекати добробут людини, яку люблять.

с. 62.

Лише ті, хто вміють прихильно, з непідробним інтересом зустріти інших, спроможні перейматися їхніми переживаннями та потребами. Зацікавлення, небайдужість вивільняють творчість.

с. 67.

Існування, яке відкрите для інших та щасливе існування є двома сторонами однієї монети; бути відкритим до інших у любові — саме це збагачує нас та робить щасливими.

с. 67.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *