Патріарх Варфоломій став почесним доктором Києво-Могилянської академії. Диплом вручали Олена Богдан та Костянтин Сігов

Вселенський Патріарх Варфоломій, архієпископ Константинополя-Нового Риму, став почесним доктором «Honoris Causa» Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА).

На урочистому прийомі з нагоди візиту Його Всесвятості диплом про присвоєння високого звання Патріарху Варфоломію вручали випускниця і доцент університету Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олена Богдан, директор Центру європейських досліджень університету, консультант ДЕСС Костянтин Сігов, почесний президент НаУКМА В’ячеслав Брюховецький та виконуюча обов’язки президента академії Олександра Гуменна.

У подячній промові Вселенський Патріарх, зокрема, сказав:

З великою вдячністю і радістю ми приймаємо присвоєне Національним університетом «Києво-Могилянська академія» нашій смиренній особі звання почесного доктора. Ми вважаємо цей жест вшануванням Вселенського Патріархату, Великої Церкви Христової, визнанням багатьох її ініціатив, особливо у питаннях, пов’язаних з діалогом, єдністю, турботою про творіння, солідарністю і миром…

Міжрелігійний діалог може допомогти зцілити і розвіяти упередження, сприяючи взаєморозумінню спільнот та мирному розв’язанню конфліктів. Упередження та дискримінація інших походять від хибного уявлення про релігію, пов’язаного з невіглаством, ізоляцією та зосередженістю на собі. Ось чому лише шляхом цілеспрямованого та відкритого діалогу можна прогнати усі страхи і підозри щодо наших братів і сестер. Діалог є центральним для миру у світі, але тільки в дусі взаємної довіри та поваги.

Це честь і привілей — промовляти до вас сьогодні з нагоди смиренного отримання нами звання почесного доктора… Для того щоби зберегти довіру до релігійних голосів у сучасному світі, ми повинні наполягати на нашій відданості миру і єдності, захисту навколишнього середовища і нашому, як спільноти віри, внеску у діалог і примирення. Ці умови необхідні не лише для мирного співіснування у світі, а й для самого виживання людства. Неможливо протистояти великим викликам нашого часу лише на основі науки і технологій, бюрократії та економічних рішень. Ці сили можуть пропонувати лише тимчасові розв’язання. Не буде справжнього прогресу, якщо не буде поваги до ключових цінностей, таких як свобода, справедливість та солідарність.

Цінний досвід людства полягає у тому, що ми можемо протистояти глобальним викликам нашого часу лише разом. Ніхто — жодна нація, держава, релігія, культура і науковий прогрес — не спроможний вирішити наявні проблеми самостійно. Ми потребуємо одне одного; ми потребуємо спільної мобілізації, спільних зусиль, спільних цілей, спільного духу… Тому ми розцінюємо сучасні складні кризи як можливості для виявлення солідарності, для діалогу та співпраці, відкритості та довіри.

Фото із сайту https://www.pomisna.info

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *