Презентуємо нову книгу Мирослава Мариновича «Як Україні виростити крила»

Як допомогти українцям вирватися з полону нав’язаної їм вторинності, як подолати їхню зневіру в себе, щоб вони могли побудувати свою справді незалежну і справедливу державу? Про це роздумує, пише та виступає перед українцями Мирослав Маринович.

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) разом із видавництвом Дух і Літера та Міжнародним фондом «Відродження» презентують нову книгу Мирослава Мариновича про центральну роль цінностей у житті людини — «Як Україні виростити крила».

«Тексти, що увійшли до цього збірника, написані в кілька останніх років спровокованого путінським режимом нинішнього загальносвітового сум’яття, коли світ потрапив у пастку авторитарності, популізму і національних егоїзмів, та ще й охоплений пандемією коронавірусу. Доволі впевнений рух України на шляху виходу з московського рабства й утвердження на світовій арені вже як не лише географічного, а й самостійного політичного, суб’єкта також раптово загальмувався через суспільні турбулентності, викликані виборами 2019 року».

У своїй книзі М.Маринович звертається до молодих управлінців, журналістів, учителів, правників, громадських активістів, бізнесменів, стверджуючи, що державницький розвиток України неможливий без духовного преображення її громадян.

Учасники презентації:

Мирослав Маринович — правозахисник, публіцист, релігієзнавець. Член-засновник Української Гельсінської групи, організатор амністерського руху в Україні, президент Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу.

Перший проректор Українського Католицького Університету (з 2005), віце-ректор ЛБА (УКУ) з питань зовнішніх зв’язків (2000–2005); член дорадчої групи з екуменічних питань при Главі УГКЦ та радник Екуменічної комісії УГКЦ.

Науковий працівник київського Інституту східноевропейських досліджень НАНУ (1993–1999).

Максим Віхров — журналіст, заступник головного редактора журналу «Український Тиждень». Автор книги «Дикий Схід. Нарис історії та сьогодення Донбасу» (Темпора, 2018). Народився, виріс і працював у Луганську до війни, нині проживає у Києві.

Антон Дробович — голова Українського інституту національної пам’яті. Науковець, експерт у сфері освіти і культури, дослідник міфології та сучасних комунікацій, арт-критик.

Ізабелла Хруслінська — польська журналістка, відома своїми статтями та книгами, присвяченими Україні та українсько-польським стосункам. Активна діячка польсько-українського діалогу. Авторка книг-інтерв’ю з українськими інтелектуалами Ярославом Грицаком, Оксаною Забужко, Йосифом Зісельсом. Членкиня Українського ПЕН.

Йосиф Зісельс — український громадський діяч та дисидент єврейського походження, діяч українського єврейського руху, виконавчий спів-президент Ваад України, виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України.

Микола Рябчук — український журналіст, публіцист, поет, прозаїк, перекладач, колумніст. Почесний президент Українського ПЕН-клубу. Старший науковий співробітник відділу етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, кандидат політичних наук.

Модератори:
Леонід Фінберг — соціолог, дослідник культури, з 2006 року і до тепер — директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, головний редактор видавництва «Дух і літера» Національного університету «Києво-Могилянська академія». Член Виконавчої ради Українського ПЕН.

Костянтин Сігов — консультант з питань релігії та стратегічного планування ДЕСС, директор Центру європейських гуманітарних досліджень НаУКМА і видавництва «Дух і літера».

Дата: вівторок, 13 липня 2021 р.

Початок: о 19:00

Дивитися: онлайнова трансляція на ФБ-сторінці події

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *