Шляхи примирення православних християн в Україні

Нещодавно в рамках роботи ХІХ Київського літнього богословського інституту (КЛБІ) відбулася цікава і актуальна дискусія на тему пошуку шляхів примирення українських православних церков і спільнот.

Головним доповідачем цієї дискусії був відомий богослов, науковець, диякон Православної Церкви в Америці Миколай Денисенко.

Темою дискусії став пошук шляхів примирення  православних церков в Україні.

Головні тези доповіді:

  • Загострення цих дискусій і відсутність механізмів примирення розділених сторін залишили у спадок згубну політику приниження іншого. Як Церква повинна реагувати на цей невпинний цикл згубного приниження іншого?
  • Пропозиції щодо примирення православних церков в Україні:

– Прийняти статус-кво, тобто паралельне існування УПЦ МП та ПЦУ, з умовою, що вони погодяться співпрацювати з певних питань.

– Тимчасово підтримувати статус-кво та створити постійний синод православних єпископів двох Церков, кожну з яких представлятимуть по шість єпископів. Кожна Церква матиме власного предстоятеля та синод, а це зібрання діятиме як місток до остаточної адміністративної єдності.

– Прийняти підхід «знизу нагору» — створювати братства, спільні парафії, фонди допомоги бідним і нужденним, університети, що об’єднують православних.

  • Аскетична традиція Церкви покликана усунути згубне приниження іншого через аскетичні гомілії та практику Великого посту.
  • Створення безпечного простору для діалогу та спільних проєктів служіння з метою відновлення відносин між членами Православних Церков.

Змістовні уривки з цієї доповіді можна переглянути тут.

***

Цьогорічна тема КЛБІ — «Порозуміння: гідність іншого і розбудова миру».

Організатор заходу — науково-видавниче об’єднання «Дух і літера».

Співорганізатори — ДЕСС, проєкт “Порозуміння” та освітня платформа «ETHOS».

Подія відбулася в онлайновому форматі. Переглянути відео можна буде на сайті ETHOS‘у або в соцмережах проєкту.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *