Слова любові й віри від Вселенського Патріарха — українцям. ТОП-5

20-24 серпня 2021 року відбувся візит Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія до України. Його було приурочено до святкування тридцятої річниці Незалежності нашої держави.

22 серпня під час святкової служби біля собору святої Софії Київської Патріарх звернувся до українців з промовою.

Наводимо п’ять яскравих цитат від Патріарха з «Промови Його Всесвятості владики Варфоломія під час соборної служби предстоятелів у Києві» (цитовано за сайтом Православної Церкви України).

…існує і віра спасительна, яка готує до пізнання Бога, яку ми ледь вирізняємо у зневіреному вигуку Петра: «Господи, врятуй мене!» Упевненість у тому, що Ісус, Який ступає поверхнею моря, є Господом небес і землі, є істинною та спасительною вірою.

Через святе Хрещення були скріплені важливі церковні відносини між Константинополем та Києвом, відносини життя, істини та любові.

Терпеливість і толерантність, брати та любі у Господі діти, для Церкви ніяким чином не ототожнюються з ігноруванням, нехтуванням, знеціненням, поступкою, відмовою, забуттям, залишенням [без допомоги]. Очікування великої Христової Церкви у надії на розкаяння, повернення та вилікування болісного відхилення не може тлумачитися з докором та осудом. А навпаки, — з гордістю у Господі, бо вона постійно залишалася в межах шляху, що веде до Христа, щодо всіх своїх дітей, щоб позбавити їх тяжкої праці, великих зусиль та помилок.

Свята Константинопольська Церква-Матір, яка надавала автокефалії, не робить нічого іншого, окрім того, що постійно ділить на частини, при цьому зберігаючи цілісність, єдність; весь час жертвуючи, народжує і відроджує помісні Церкви з метою спасительного служіння на благо народу Божого, піклуючись про особливі потреби паств… Автокефалія не надається з метою подрібнення та розділення, але заради спілкування у відмінності.

Запрошуємо у цей священний час та закликаємо від щирого серця братів у Христі, ієрархів у цій країні, їхній клір та вірян, які не спілкуються церковно з нами, переглянути цю свою позицію та сприяти мирному співіснуванню та взаєморозумінню тут людей та православних християн, ділячись з любов’ю самобутністю задля примирення та встановлення терпимості, толерантності, яких усі ми потребуємо.

Фото із сайту https://www.pomisna.info

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *