ТОП-3 цитат Вальтера Каспера про християнську єдність

Нещодавно світом пройшов Тиждень молитов про єдність християн, під час якого християни різних конфесій і традицій  збиралися разом на спільних молитвах заради свідчення єдності, взаємоповаги та співпраці.

Про важливість цієї традиції, про потребу нової культури жертовності й солідарності, а також про визначення поняття «духовність єдності» – наша добірка цитат із книги кардинала Вальтера Каспера «Таїнство єдності: Євхаристія і Церква».

***

Вирішальну роль відіграє молитва про єдність. Самі ми не можемо «встановити» єдність, адже вона врешті-решт – дар Святого Духу. Ми можемо лише просити Його: «Veni sancte Spirіtus», «Прийди, Святий Дух». Тому Тижневим молитвам про єдність християн по праву належить центральне місце серед усіх екуменічних подій церковного року.

с. 82.

Нам варто заново навчитися ділитися, віддавати, дарувати. Ми потребуємо нової культури жертовності, солідарності, щедрості та милосердя. Для нашого суспільства це питання збереження його людськості, але не меншою мірою – справжність нашої християнської віри.

с. 46.

Духовність єдності передбачає, що ми визнаємо інших своїми сестрами та братами у вірі, співпереживаємо їм у радості та горі, випереджаємо їхні бажання і приймаємо їхні потреби. Духовність єдності – це здатність бачити в інших передусім чесноти і сприймати їх як Божий дар, також і для нас самих. Нарешті, духовність єдності – це готовність іти на поступки братам і сестрам, «носити тягарі один одного» і протистояти спокусам суперництва, недовіри і ревнощів.

с. 83.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *