В житті перемагає морально сильніший: Євген Сверстюк про важливість духовних цінностей

Євгена Сверстюка вважають незаперечним моральним авторитетом, взірцем інтелектуала і відповідального лідера. Його життя показує, як багато може зробити для наступних поколінь людина, яка послідовно і мужньо відстоює свободу думки.

Євген Сверстюк жив і творив задля духовного відродження України, подолання радянського спадку в духовному житті. Зараз, коли Україна у смертельній боротьбі за свою незалежність виковує свою духовну міць, ідеї Євгена Сверстюка особливо на часі.

Тож буде незайвим ще раз дослухатися до слів Євгена Олександровича, подивитися на цю постать крізь призму цінностей, які були визначальними в його житті.

Наведена нижче добірка цитат подається зі збірки «Блудні сини України».


Крах цінностей починається з узаконеного грабунку і заперечення Бога. Висхідний шлях Духа відкинуто. На зворотному шляху вже нема засвічених ідеалів – вони полишаються за спиною. Під істину робляться личини правдоподібности. Добро – вимовляють з посмішкою, Красу зневажають і використовують для потреб…

с. 53.

Мусимо виграти битву з собою, піднятись морально і повернутись лицем до Бога, щоб стати на рівні своєї молитви. В житті перемагає морально сильніший, хто має за душею Абсолюти. Тож будемо досконалими! Декорації і навіть влада змінюються. А на кону залишаються постійно діючі.

с. 62.

Хочемо боротись за українську мову – борімось цією мовою за вищі моральні ідеали й цінності, історично пов’язані з цією мовою. Тільки вага, глибина і шляхетність надають привабливого шляхетного звучання українській мові. Парубоцький патріотизм … нікого не привабить. Віра в Україну мусить бути наповнена добром і вірою в загальнолюдські ідеали.

с. 67.

Мир – це примирення з Богом і Його заповідями.
Мир – це життя за принципами добра і справедливости.
Мир – це прийняття Бога всім серцем, всією душею, всіма помислами.
Поза цим розмова про мир – лицемірство. Примирення зі злочинністю веде до співучасті в злочині…

с. 71.

Маєстат моральної науки вічно високий лише для обраних. Живі джерела в пустелі заметені пісками, і вічно народжуються ті, хто знов має їх розкопати.

с. 117.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *