Важлива тема: 10+1 думок про примирення.

Учасники XV щорічної міжнародної конференції «Успенські читання» докладно розглянули богословські, духовно-практичні, історичні, філософські й соціальні аспекти поняття миру та примирення у світлі найактуальніших питань і викликів сучасності.

Ми підібрали декілька яскравих цитат, що увійшли у збірку «Правда. Пам’ять. Примирення», складену за матеріалами цієї події. Пропонуємо нашим читачам ознайомитись із ними та спробувати віднайти свої шляхи примирення, спроможні здолати ворожнечу і привести до миру.

Примирення не є поверненням до первісного порядку чи його відновленням, а полягає в оновленні, яке відбувається в результаті історичних спасенних дій Бога і відповідей людини.

Кардинал Вальтер Каспер

Примирення в Україні можливе лише тоді, коли кожен з нас примириться з власною совістю — внутрішнім Законом Божим, з ближніми і дальніми і, якщо це можли­во, з усіма людьми, і тільки як наслідок цього, із Богом.

Єпископ Львівський і Галицький Філарет

Якщо всі ми називаємо себе християнами, то наша місія — це стремління до творення справжнього миру, бути миротворцями, носіями духу любові Христової, шукачами Царства Божого і правди Його.

Єпископ Львівський і Галицький Філарет

Остаточним кроком до примирення повинне бути не просто залагодження неприємного випадку, а й відкриття нового горизонту з можливістю нового початку у стосунках між тими, з ким колись був у незгоді.

Священик Франческо Браскі

Примирення включає просте пробачення, але й перевершує його. Воно має універсальний, космічний та есхатологічний виміри. Воно дає початок новому людству… Примиряючись із Богом з Його ініціативи, люди примиряються й між собою, а також із творінням, яке колись буде врятоване та «очолене» Христом.

Єпископ Дідьє Берте

Примирення з Богом — початок і шлях примирення людей між собою.

Михайло Черенков

Справжнє примирення по­чинається з розуміння власної недосконалості й пошуку справжньої основи єдності, якою є Христос. Воно має базуватися не на забутті чи замовчуванні, а на пам’яті і взаємному пробаченні.

Протоієрей Георгій Коваленко

Якщо наш світ не в змозі подумати про справжнє примирення, це означає, що він приречений на більш або менш швидку смерть.

Адріано Дель Астa

Якщо ми не здатні до примирення, то не здатні й бути правдивими, ми живемо без правди; а без правди ми гинемо і перемагає диявольський устрій, споконвічно вбивчий, брехливий, такий, що від початку спричиняє розлад.

Адріано Дель Астa

Примирення має позитивну динаміку, здатну зцілювати пам’ять і покладати новий початок.

Оксана Довгополова

Примирення можливе лише тоді і там, де є певне визнання буття Іншого як суверенного суб’єкта, прав і свободи Іншого бути Іншим, не таким, як «ми». Без основоположного визнання буття Іншого, без прийняття його свободи, без відмови від заперечення його як такого і як Іншого — примирення неможливе.

Володимир Волковський

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *