c624dc1d_3e58_11e8_80f3_000c29ae1566_15a5d1a6_646a_11eb_8146_000c29ae1566

Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ-ХХ століть

Монографія Володимира Єрмоленка – помітний інтелектуальний бестселер у дослідницькому ландшафті української філософії та політології. Автор блискуче розповідає історію народження політичної сучасності, коріння якої слід шукати у Французькій революції.

«Плинні ідеології» – це детальна та несподівана історія ідей у Європі ХІХ-ХХ століть. Книга про те, як концепти і метафори, народжені в епоху Французької революції, продовжували жити в тоталітарних ідеологіях ХХ століття, як образи проходження через смерть, святого злочинця, жертви-месії, оновлювальної катастрофи живлять історії ідей останніх двох століть, надихаючи ідеологічних союзників та антиподів. Це також детальний і безжальний аналіз головних ідеологічних монстрів сучасності: расизму, комунізму, нацизму, фашизму, а також їхніх сумішей. Книжку написано на межі різних дисциплін: філософії, історії ідей, політології та історії літератури.

Нагороди за книгу:

  • Премія імені Петра Могили (2018)
  • Премія модерної есеїстики імені Юрія Шевельова (2018)
  • «Книжка року-2018» в номінаціях «політологія» та «нон-фікшн»
  • спеціальна відзнака від голови журі Book Forum Lviv Богдана Тихолоза (2018)
  • Премія імені Мирослава Поповича (2021)

“Це особливе відчуття – отримати премію імені людини, яка була одним із твоїх головних Учителів – і досі є, і завжди буде. Премію імені Мирослава Поповича. Мабуть, це важлива роль культури та інтелектуальної традиції – говорити з тими, кого вже нема, але хто є і буде. “Плинні ідеології” написані під його керівництвом і присвячені його пам’яті. Дякую Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАНУ за таку довіру – вважаю це авансом. Тягнутися до Вас, Мирославе Володимировичу, до Вашого горизонту і до Вашого масштабу, і тягнутися.. Не думаю, що доросту. Але добре, що є куди..” (В. Єрмоленко)

Погортати та придбати книгу можна тут.

NewLib про автора і книгу:

Ідеологічні системи як інструменти зміни реальності: Володимир Єрмоленко про сучасні ідеології

Автор книги «Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ-ХХ століть» – відомий український філософ Володимир Єрмоленко – розглядає ідеології, як «храми ідей, у які

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *