images-reviews-ann_33_4_0

Адам Міхнік. У пошуках свободи. Есеї про історію та політику.

У книзі представлені есеї Адама Міхніка – польського громадського діяча, дисидента, публіциста, активного учасника політичної опозиції в Польщі 1968-1989 років, одного з лідерів легендарної “Солідарності”, головного редактора “Ґазети виборчої” з 1989 року до сьогодні.

А. Міхніх, як представник першого післявоєнного покоління активно долучився до створення нової Польщі. Він пройшов крізь арешти і ув’язнення, долаючи наклепи, втрати, розчарування… Його мрією була демократична Польща, і він докладав максимум зусиль задля досягнення цієї мети. Події та роздуми про ці події знайшли своє відображення на сторінках книги. Періоду боротьби з комунізмом присвячені три перші есеї збірки, періоду змагань за вільну та демократичну Польщу – всі інші. В книгу увійшли нариси про ідейних наставників Міхніка – Антонія Слонімського та Яцека Куроня, про дилеми польського романтизму, про драматичне переплетення польсько-українських та польсько- єврейських стосунків, які Міхнік розуміє і відчуває як мало хто.

У передмові до книги В’ячеслав Брюховецький пише: «Адам просвітлено вигоює наші душі, завважуючи те, що в щоденній метушні не поціновується належно». І далі цитує самого автора: «Дуже цікава українська еліта – то чудо, що вона є, адже Україну було піддано такому страшному терору. Після всіх тих чисток, окупацій, сталінського терору зі знищення цвіту української інтелігенції в 30-х роках – там узагалі нічого не повинно бути. Це показує силу й життєдайність українського народу й української культури».

NewLib про книгу та автора:

Адам Міхнік

Польський громадсько-політичний діяч, журналіст, видавець, дисидент і політв’язень часів ПНР. Один із ідейних натхненників «Солідарності». Wikipedia-w

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *