Як відновити гідність людини і жагу правди? Діалог К.Сігова з М.Мариновичем

Розмова із громадським діячем, правозахисником, публіцистом і релігієзнавцем Мирославом Мариновичем торкається звичних для пересічної людини сфер життя — щоденного побуту, ставлення до близьких, взаємодії з державними інституціями. Де тут місце гідності — міркує інтерв’юер? Чи має гідність держава? Чи це якість, притаманна лише людині?

Пан Мирослав згадує свій досвід народження дисидентом, відверто говорить про моменти життя, коли в ньому боролися гідність і страх, міркує, чи має гідність карний злочинець… Усі ці рефлексії спрямовані на те, щоби пробудити в нас пам’ять про самих себе, позбутися морального релятивізму та відмовитися від принципу «око за око, зуб за зуб». Бо гідною наша держава стане тоді, коли гідними стануть її громадяни.

Бесіду веде Костянтин Сігов, консультант Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, директор видавництва «Дух і літера», філософ.

Дивіться повне відео з Мирославом Мариновичем на YouTube-каналі Нової бібліотеки Софії-Мудрості.

Попередні випуски мінідіалогів шукайте на нашому сайті:

NewLib розпочинає серію онлайн-бесід про гідність
Другий міні-діалог на NewLib: що значить гідність для українців
Продовження «Пригод гідності». Бесіда з Богданом Огульчанським про діджиталізацію, освіту та гідність поза біографічним життям
Ігор Козловський — на НьюЛіб: «Щоб вижити, треба віддати любов» (ВІДЕО)

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *