dzherela-totalitaryzmu.800x800

Джерела тоталітаризму

Увазі читачів пропонується фундаментальна праця видатної американської мислительки Ганни Арендт, яка доклала великих і плідних зусиль до глибокого вивчення тоталітаризму в історії людства. Розуміючи тоталітаризм як систему масового терору, що запроваджує в країні атмосферу загального страху, авторка досліджує умови його виникнення.

Ганна Арендт послідовно зіставляє дві форми тоталітаризму – націонал-соціалістську та інтернаціонал-більшовицьку, визначає роль, що її в тоталітарних системах відіграє ідеологія. Поєднуючи теоретико-структурний підхід з історико-генетичним, Арендт ґрунтовно розглядає головні джерела тоталітаризму – антисемітизм, що пройшов численні стадії розвитку, та імперіалізм, який витворив інший специфічний феномен ХХ ст. – натовп. У книзі досліджено особливості масового терору, питання про конкретно-історичну «частку історичної відповідальності» різних складників суспільства, метаморфози принципу класовості й партійності, специфічну роль бюрократії та партійної еліти. Усе наведене надає праці Г. Арендт неабиякої злободенності як філософськи аргументованій пересторозі для сучасного суспільства.

Книгу адресовано широким колам читачів – історикам, політологам, студентам і викладачам, науковим працівникам, а також усім, кому не байдужий напрямок громадянського розвитку сьогодення, і хто волів би брати в ньому справді свідому участь.

NewLib про автора і книгу:

Тоталітарний режим руйнує саму здатність до руху: ТОП-9 застережень Ганни Арендт

«Джерела тоталітаризму» (1951)– відома праця американської політологині Ганни Арендт, присвячена аналізу тоталітарних режимів. У книзі досліджуються соціальні та політичні причини, що призвели до виникнення тоталітаризму.

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *