219627_1

Проби

Свій славетний твір «Проби» Мішель Монтень оприлюднив у сорок сім років. У цій книзі він насамперед вирішив відповісти на запитання, яке стало його гаслом: «Хто я?» Героєм «Проб» можна вважати саму людську думку, вільну від догматизму і схоластики, не залежну від сильних світу цього, безстрашну, критичну. Завдяки розкутій манері викладу у творі представлено різні літературні жанри: і філософську розвідку, і критичне есе, і повістярське побутописання, і навіть вірші у прозі.

***

Проби (фр. Essais) — найвідоміший твір французького філософа та письменника Мішеля Монтеня, над яким він працював значну частину свого життя. Вперше виданий у 1580 році у Франції, після чого витримав дуже багато перевидань, три з яких ще за життя письменника.

Не прагнучи створити власну філософську систему, Мішель Монтень виступив основоположником жанру філософсько-моралістичного есе в європейській культурі. Був загальновідомий як глибокий знавець і тонкий інтерпретатор класичної традиції. Метою творчості Монтеня було написання своєрідного «підручника життя», оскільки на думку Монтеня «немає нічого прекраснішого й виправданого, ніж добре й чесно виконати роль людини».

NewLib про автора і книгу:

Людина очима Монтеня: черпаємо мудрість із джерел французької філософської традиції

«Проби» — найпопулярніший твір знаменитого французького письменника і мислителя Відродження Мішеля Монтеня (1533— 1592), що вже за життя автора став широковідомим, а згодом здобув і

Читати далі »

Вчення про мудрість у повсякденному житті: ТОП-10 думок Мішеля Монтеня

Книга «Проби» Мішеля Монтеня була надзвичайно популярною в Європі XVI-XVII століть. В умовах нових соціальних реалій — становлення буржуазного суспільства — філософ закликав до життя

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *