Що думає Патріарх про свободу і не тільки: ТОП-5 цитат з нової книги про Патріарха Варфоломія

Нещодавно видана біографія про Патріарха  Варфоломія «Варфоломій: Апостольська місія. Пророче бачення», автором якої є відомий грецький богослов і радник Патріарха Іоан Хрисавгіс, містить чимало висловів самого Патріарха.

Ми підібрали для наших читачів кілька мудрих цитат цього відомого духовного лідера, які будуть цікавими не лише для християн, а й для кожної людини, незалежно від її віросповідання або конфесійної приналежності.

Отже, ТОП-5 висловів Патріарха про цінність свободи, про правду і віру.

***

Свобода … — тобто здатність приймати рішення свідомо і з відчуттям повної відповідальності — це найбільший дар Бога людям. Без свободи вибору не може бути справжнього особистісного буття.

с. 37.

… парадоксально, що віра може витримати несвободу, але свобода не здатна довго тривати без віри.

с. 40.

Віра — це не предмет одягу, який можна надягнути й скинути; це якість людського духу, від якого вона невіддільна. Модерна епоха не знищила віри; віру так само не можна знищити, як і любов. Навіть атеїсти вірять в атеїзм. Модерна епоха просто замінила духовну віру в Бога на секулярну віру в людину… Парадоксально, що віра може витримати несвободу, але свобода не здатна довго тривати без віри. І хоча Господь привів нас до розуму, розум сам собою не може привести нас до Бога. На це здатна лише віра.

с. 44.

… діалог чинить спротив, коли частину правди видають за всю правду.

с. 44.

… божественне й людське зустрічаються в усіх релігіях, підтверджуючи святість людського життя, і тому кожна релігія у свій особливий спосіб наголошує на цінностях свободи, справедливості, братерства, солідарності та любові задля мирного співіснування усіх людей та народів, особливо у нашій сучасній мультикультурній глобальній спільноті.

Із Амарусійської декларації 2004 року в Афінах (Греція) – с. 39.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *