Що християни святкують у січні? Синаксар про січневих святих та Різдво

«Святі є совістю суспільства, прислухавшись до якої, кожен може стати на правильний шлях» — ці слова Блаженнішого Митрополита Володимира,  світлій пам’яті якого присвячено видання, відкривають І-й, січневий том збірки «Житія святих» ієромонаха Макарія з монастиря Симонопетра.

У передмові до цієї збірки Вселенський Патріарх Варфоломій зазначає: «уважне читання Житій святих не менш важливе для віруючих, аніж читання Священних Писань Старого і Нового Завітів, творів богоносних отців, Діянь та Правил святих Соборів. Таке навчання особливо потрібне для новонавернених християн, тих, хто робить свої перші кроки у православній вірі».

У річному циклі січень відкривається одним із найбільших християнських свят — Святом Різдва Ісуса Христа (7 січ.). Також у січні православні християни відзначають наступні свята: Собор Пресвятої Богородиці (8 січ.), Обрізання Ісуса Христа (14 січ.), Святе Богоявлення (19 січ.).

У січні відзначається пам’ять відомих святих Церкви:

  • преподобного Іллі Муромця Печерського (1 січ.);
  • священномученика Ігнатія Богоносця (2 січ.);
  • святителя Василія Великого (14 січ.)
  • преподобного Іони Київського, чудотворця (22 січ.);
  • святителя Григорія Ниського (23 січ.);
  • преподобного Григорія Печерського чудотворця та іншого преподобного Григорія, затворника Печерського (21 січ.);
  • святої рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії (27 січ.)

Ми підібрали для вас три уривки з січневого тому “Синаксаря” про Різдво Христове. Нехай ці натхненні рядки допоможуть читачеві зрозуміти сенс цього справді великого християнського свята та наповнити душу благоговійною тишею і радісним спокоєм.

***

Що може бути більш дивовижним, ніж це видовище, і як можна передати його словами? Всемогутній Бог і Творець світу Сам увійшов у світ смиренним і тендітним створінням, маленьким хлопчиком, чужинцем і безпритульним, при цьому не переставши бути безкінечним Богом… Той, Кого не вміщає цілий всесвіт, народжується нині у тісній і темній печері, зневажуваний усіма… Недоторканний дозволив повити Себе пелюшками, аби звільнити нас від наших гріхів і вкрити небесною славою тих, хто були одягнені у сором.

с. 134-135.

Єдинородний Син Божий зробився сином людським … щоб стати первородним поміж багатьма братами, закликаючи людей до гідності названих дітей Божих… Той, Хто живить усіляке створіння Своїм провидінням, покладений у ясла нерозумних тварин, що символізують два народи: юдеїв та язичників, аби позбавити людей від безумства та примирити розділених ненавистю, пропонуючи усім як поживу правдивий Хліб живий.

с. 135.

Святкуючи сьогодні зішестя Господа до людей, Воплочення Слова, ми сповідуємо сповнення усієї таїни нашого Спасіння: Христос народився – і людина стала спадкоємцем Його слави.

с. 139.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *