searle_big-774x464

Джошуа Серль. Богослов’я у постхристиянському світі.

У книзі «Богослов’я у постхристиянському світі» Джошуа Серль докладно висловлює свій погляд на те, як має змінитися християнський рух у сучасну постмодерну добу, коли так званий «християнський світ» вже безповоротно став надбанням минулого.

Зокрема, Джошуа Серль говорить про тотальну кризу «інституційної церкви» і вважає, що майбутнє належить «церкві без стін», яка не прагне бути відокремленою від суспільства групою «обраних», а діє у світі заради перетворення всього суспільства силою Святого Духа, тим самим втілюючи й наближаючи пришестя Царства Божого на землі. Відповідно, саме Царство Боже, а не церква і не «правильне вчення», має бути осереддям оновленого богослов’я у новому «постхристиянському світі».

Доктор Джошуа Т. Серль — євангельський християнин, автор і співавтор книжок, викладач і волонтер. Навчався в Оксфорді, Празі та Дубліні, викладав богослов’я та філософію в Німеччині, Ірландії, Великій Британії та Україні. Про Україну Джошуа Серль опублікував брошуру під назвою «Церква без стін: пострадянські баптисти після Української революції, 2013-2014».

У вступі до книги автор зазначає: «Головна теза цієї книги полягає в тому, що новий контекст постхристиянського світу вимагає всебічного перегляду системи богословського формування й навіть самої сутності богослов’я. Потрібно струснути богослов’я до самісіньких засад у світлі нової реальності постхристиянського світу. Ця книга не є зібранням практичних порад щодо побудови ефективнішого навчального середовища й отримання успішних результатів навчання. Її метою є радше уявити й окреслити – а не просто описати та пояснити – спосіб формування людей для здійснення місії в сьогоднішньому контексті постхристиянського світу».

Книга перекладена з англ. і видана з ініціативи та за підтримки Східно-Європейського інституту теології (Львів) в серії “Сучасне протестантське богослов’я”, яку видає Євро-Азіатська акредитаційна асоціація. Видання цієї книги — важлива подія для українського богословського спільноти.

Погортати та придбати книгу можна тут.

NewLib про книгу та автора:

Головні риси нового способу богослов’я: десять думок від провідного богослова

Що таке богослов’я постхристиянського світу? Чи здатне воно відповідати сучасному соціальному контексту? Якими мають бути церкви в секулярну добу?.. На ці складні питання намагається дати

Читати далі »

Провідник, що виводить з екзистенційної пустелі: християнський богослов про віру

Про віру та її значення в сучасну секулярну добу розмірковує у своїй книзі «Богослов’я у постхристиянському світі» англійський богослов Джошуа Серль. На думку богослова віра

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *