Книгу про Патріарха Варфоломія презентують на Х Книжковому Арсеналі-2021

25 червня 2021 року на Х Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» відбудеться презентація книги Іоана Хрисавгіса «ВАРФОЛОМІЙ: Апостольська місія. Пророче бачення».

Подія є черговою із серії церковно-державних, культурних та просвітницьких заходів, присвячених запланованому цьогоріч візиту Вселенського Патріарха Варфоломія до 30-ї річниці Незалежності України.

Книга Іоана Хрисавгіса розповідає про шлях служіння Богові Його Всесвятості Патріарха Варфоломія, який бореться за єдність православної спільноти та ініціює діалоги з різними християнськими конфесіями й іншими релігіями.
Сьогодні Константинопольська Православна Церква об’єднує православних християн у багатьох країнах на п’яти континентах. Її Предстоятель несе служіння «першого серед рівних» очільників помісних Православних Церков і має титул Вселенського Патріарха.

Патріарх Варфоломій — харизматичний і смиренний лідер, заслуги якого перевищують численні політичні та релігійні кордони. Автор книги — архідиякон Іоан Хрисавгіс, один із його радників — зібрав яскраву мозаїку образу Предстоятеля на основі церковних документів, особистих нотаток Патріарха, багатого досвіду спілкування з ним.

Про те, яким Патріарха бачать у всьому світі, свідчать наведені у цій книзі щирі роздуми публічних осіб, політичних та релігійних лідерів — від Папи Римського Франциска до президента США Джо Байдена.

«Вселенський Патріарх Варфоломій, який вже впродовж 30-ти років очолює Константинопольську кафедру (символічно, що саме стільки років виповнюється також з часу відновлення незалежності України), своєю працею гідно наслідує своїх попередників і того, чиє ім’я носить, апостола Варфоломія: працює для слави Божої, для поширення Його Євангелія в усьому світі. Ми всі разом молимося за здоров’я та плідне багатолітнє служіння Вселенського Патріарха Варфоломія та висловлюємо слова вдячності за всі добрі жертовні справи, які Патріарх здійснив та продовжує здійснювати заради блага і єдності всієї повноти Православної Церкви загалом та Православної Церкви України зокрема».
З передмови Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Передмова Його Блаженства Митрополита Епіфанія
Передмова Його Святості Папи Франциска
Роздуми Джозефа Р.Байдена

Співорганізатори події:

  • Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС)
  • Науково-видавниче об’єднання «Дух і літера»

Учасники презентації
Костянтин Сігов, консультант з питань релігії та стратегічного планування ДЕСС, директор Центру європейських гуманітарних досліджень НаУКМА і видавництва «Дух і літера»
Богдан Гулямов, священник, настоятель храму на честь Собору Київських Святих с. Романків
Петро Зуєв, священник, редактор, керівник Khymych Art Foundation

«Існують особистості, поруч із якими відчуваєш живий подих історії. Саме таке відчуття огортає, коли спілкуєшся з Його Всесвятістю Патріархом Варфоломієм – ієрархом, ім’я якого назавжди закарбоване в церковній історії. Вселенський Патріарх – ключова постать, значення якої для долі Української Церкви можна порівняти зі значенням таких постатей, як рівноапостольний князь Володимир та святитель Петро Могила. Завдяки Володимирову Хрещенню з’явилася Київська Церква. Завдяки святителю Петру Могилі у цієї Церкви з’явилася Школа й освічене духовенство. А завдяки Патріархові Варфоломію Православна Церква в Україні отримала право на незалежне, автокефальне буття».
Протоієрей Богдан Гулямов

Докладніше про книгу та Вселенського Патріарха Варфоломія читайте на сайті Нової бібліотеки Софії-Мудрості.

Початок презентації о 13:30.

Місце проведення — зала «Папір»

Запрошуємо відвідувачів Книжкового Арсеналу приєднатися до нашої літературної програми.

Шукайте книгу у видавництві «Дух і літера».

Результати події буде висвітлено на сайті NewLib. Слідкуйте, будь ласка, за нашими оновленнями.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *