Афоризми, цитати, визначення

Життя і Смерть – це...

Оскільки саме життя, зрештою, треба прожити і любити його в ім’я його самого, пригода й любов до гри заради самої гри легко виявляються найглибшим символом людського життя.

Оскільки саме життя, зрештою, треба прожити і любити його в ім’я його самого, пригода й любов до гри заради самої гри легко виявляються найглибшим символом

Читати повністю »

Щойно людина знаходить сенс свого життя, вона не тільки стає щасливою, але й також здобуває здатність впоратися зі стражданнями.

Щойно людина знаходить сенс свого життя, вона не тільки стає щасливою, але й також здобуває здатність впоратися зі стражданнями. Віктор Франкл. “Людина в пошуках справжнього

Читати повністю »

Краще бути в позиції щось давати, ніж отримувати, бо це свідчення того, що працюєш і живеш не тільки для себе.

Краще бути в позиції щось давати, ніж отримувати, бо це свідчення того, що працюєш і живеш не тільки для себе. Йосиф Сірка. Публіцистична збірка «Актуально-3»

Читати повністю »

Великий і чудовий архітвір людський – жити як слід. Уся решта – панувати, громадити скарби, будувати – це лише придатки й оздоби, щонайбільше.

Великий і чудовий архітвір людський – жити як слід. Уся решта – панувати, громадити скарби, будувати – це лише придатки й оздоби, щонайбільше. Мішель Монтень.

Читати повністю »

Ми стаємо повноправними людьми, здатними зрозуміти себе, коли оволодіваємо мовами людського спілкування.

Головна риса людського життя — це його докорінно діалогічний характер. Ми стаємо повноправними людьми, здатними зрозуміти себе і, отже, визначити свою ідентичність, коли оволодіваємо мовами

Читати повністю »

Сенс життя складається з мережі складових значень. Людина повинна намагатися знайти сукупність складових значень, котрі будуть дійсними для неї. Ніхто інший не здатен визначати для людини значення її життя.

Навряд чи знайдеться хоча б якась річ, котра сама по собі може надавати життю достатнього сенсу. Сенс життя складається з мережі складових значень. Такі значення

Читати повністю »

Смерть не має абсолютної влади над люблячими серцями — над тими, хто залишив після себе добру пам’ять.

Смерть не має абсолютної влади над люблячими серцями — над тими, хто залишив після себе добру пам’ять. Усвідомлюючи свою смертність, людина прагне подовжити своє життя,

Читати повністю »

Страх смерті є передумовою любові як способу полегшення страждань від болю усвідомлення самотності.

Страх смерті лежить в основі творчості. Він є передумовою любові як способу полегшення страждань від болю усвідомлення самотності. Віра Валлє. “У пошуках Людини. Homo emoticus” — c.

Читати повністю »

Краще бачити ту межу, за якою порожнеча, і розрахувати кожен крок, перш ніж твоє життя обірветься. Інакше безодня поглине тебе несподівано.

Не можна заплющувати очі на своє майбутнє, яким би похмурим воно не було. Краще бачити ту межу, за якою порожнеча, і розрахувати кожен крок, перш

Читати повністю »

Не можна планувати життя, відштовхуючись від чиєїсь хвороби, інакше хвороба стане вашим життям або життя стане хворобою.

Не можна планувати життя, відштовхуючись від чиєїсь хвороби, інакше хвороба стане вашим життям або життя стане хворобою. Анастасія Леухіна. “Зовсім не страшна книга. Про життя,

Читати повністю »

На цій землі не існує нічого прекраснішого за працю, навчання; за пошук, любов та виборювання власної долі.

На цій землі не існує нічого прекраснішого за працю, навчання, розуміння власної долі. За пошук, любов та виборювання власної долі. Сильвіо Каттаріна. Вогонь горить завжди.

Читати повністю »

Треба знати себе самого. Як це не знадобиться для пошуків істини, то принаймні послужить для упорядкування власного життя.

Треба знати себе самого. Як це не знадобиться для пошуків істини, то принаймні послужить для упорядкування власного життя, і немає нічого справедливішого за такий чин.

Читати повністю »

Життя — се мій скарб… Ніхто не має права жадати від мене найменшої жертви з того скарбу, так, як я не жадаю такої жертви ні від кого.

Життя — се мій скарб, мій власний, одинокий, якого найменшої частинки, одної мінутки не гідні заплатити мені всі скарби світу. Ніхто не має права жадати

Читати повністю »