Афоризми, цитати, визначення

Життя і Смерть – це...

На цій землі не існує нічого прекраснішого за працю, навчання; за пошук, любов та виборювання власної долі.

На цій землі не існує нічого прекраснішого за працю, навчання, розуміння власної долі. За пошук, любов та виборювання власної долі. Сильвіо Каттаріна. Вогонь горить завжди.

Читати повністю »

Треба знати себе самого. Як це не знадобиться для пошуків істини, то принаймні послужить для упорядкування власного життя.

Треба знати себе самого. Як це не знадобиться для пошуків істини, то принаймні послужить для упорядкування власного життя, і немає нічого справедливішого за такий чин.

Читати повністю »

Життя — се мій скарб… Ніхто не має права жадати від мене найменшої жертви з того скарбу, так, як я не жадаю такої жертви ні від кого.

Життя — се мій скарб, мій власний, одинокий, якого найменшої частинки, одної мінутки не гідні заплатити мені всі скарби світу. Ніхто не має права жадати

Читати повністю »

Щасливе життя неможливе без родини… Справжня родина має таку містичну силу і привабливість, які роблять її місцем, куди повертаються.

Щасливе життя неможливе без родини… Справжня родина має таку містичну силу і привабливість, які роблять її місцем, куди повертаються. Рафаель Альвіра. Місце, куди повертаються. Роздуми

Читати повністю »

Для оволодіння непокірним потоком життя мудрець розмірковує, поет тремтить, аполітичний герой відкриває амбразуру своєї волі.

Для оволодіння непокірним потоком життя мудрець розмірковує, поет тремтить, аполітичний герой відкриває амбразуру своєї волі. Хосе Ортеґа-і-Гассет. Роздуми про Дона Кіхота. — с. 103.

Читати повністю »

Направду мудре життя полягає не в насолоді від споглядання, а в підпорядкуванні зовнішнього діяння найкращому з того, про що ми знаємо, що його вимагає любов.

Направду мудре життя полягає не в насолоді від споглядання, а в підпорядкуванні зовнішнього діяння найкращому з того, про що ми знаємо, що його вимагає любов.

Читати повністю »

Життя — це невпинний рух до найвищого блага. Неминуще бажання, яке пробуджує і возвеличує життя, робить його гідним проживанню.

Життя — це невпинний рух до найвищого блага. Неминуще бажання, яке пробуджує і возвеличує життя, робить його гідним проживанню. Франко Нембріні. Данте, поет бажання. Коментарі

Читати повністю »

Ми живемо сьогоденням і часто винятково сьогоденням, без особливої згадки про минуле і без достатньої сміливості думати про майбутнє. Заперечуючи історію, ми можемо повторити ті самі помилки.

Ми живемо сьогоденням і часто винятково сьогоденням, без особливої  згадки про минуле і без достатньої сміливості думати про майбутнє. Таким чином ми покладаємо надію більше

Читати повністю »

Шукай в теперішньому житті тільки царства божого, піклуйся і дбай тільки про доброчесність і мудрість.

Шукай в теперішньому житті тільки царства божого, піклуйся і дбай тільки про доброчесність і мудрість. Бо якщо ти добре посієш в теперішньому, то добре пожнеш у майбутньому, і ніхто з

Читати повністю »