ТОП-12 книг на релігійну тематику Львівського книжкового форуму-2021. Рекомендує РІСУ

З 15 по 19 вересня у Львові відбувся 28-й Львівський міжнародний BookForum. На його книжковому ярмарку побував партнер Нової бібліотеки портал РІСУ, який рекомендує 12 новинок літератури на релігійну тематику, які варто прочитати.

Відкриває ТОП від РІСУ книга видавництва «Дух і літера», яке спеціально до приїзду Вселенського Патріарха в Україну видало книгу «Варфоломій. Апостольська місія. Пророче бачення». Автор книги — архидиякон Іоан Хрисавгіс, один із його радників — зібрав яскраву мозаїку образу Предстоятеля на основі церковних документів, особистих нотаток Патріарха, багатого досвіду спілкування з ним. У книзі також наведено роздуми про Патріарха публічних осіб, політичних та релігійних лідерів — від Папи Франциска до Предстоятеля Православної Церкви України Митрополита Епіфанія та нинішнього президента США Джо Байдена.

Варфоломій сьогодні з нами: Україна відзначила іменини Вселенського Патріарха
Арсенал сенсів: як перекласти українською «Патріарх Варфоломій»?

Видавництво «Свічадо» цьогоріч має кілька новинок. «Бог діє тихо. Реальні історії від священників» — збірка справжніх історій про те, як відбувалося чудо в житті, від священників — наших сучасників.

Друга книга — «Твіти з Богом» отця Мішеля Ремері, який збирав щотижня молодь в одній із церков неподалік Амстердама, щоб обговорювати все, що їх цікавить про віру, про їхнє життя та про Бога. Головним правилом було те, що не існувало жодних заборонених тем. Саме так сформувалася книга, що містить справжні актуальні запитання від молодих людей, відповіді на які подані лаконічно та обґрунтовано у своєрідній формі «твітів» — відповідей до 140 знаків.

Іще одна книга від «Свічадо» — «Життя з метою. Заради чого я живу?» Ріка Уоррена. Цю книгу вже перекладено 85-ма мовами світу й оформлено у вигляді путівника, який допоможе знайти відповіді на три найважливіші питання в житті.

Видавництво «Місіонер» підготувало цьогоріч книгу «Особистість: невідоме про відоме. Посібник християнина» авторства ієромонаха Христофора Ганинця, ЧСВВ. Книга містить сорок педагогічних роздумів, які стануть корисними батькам, учителям і священникам.

Ще одна книга — вже від видавництва «Книгоноша» — «Віра раз назавжди. Біблійна доктрина для сучасних читачів» Джека Коттрелла. Як кажуть видавці, це — тверезий і живий погляд на християнську доктрину, посібник, яким ви зможете скористатися під час вивчення Біблії.

Видавництво Українського католицького університету презентує цього року серед інших дві книги. Перша — «Життя в тіні великого митрополита» Романа Скакуна — присвячена особі брата-василіянина Йосифа (Івана) Ґродського (1869-1947), який 37 років був близьким помічником митр. Андрея Шептицького.

Друга — «Громада – єпископ – Церква: Константин Богачевський і становлення української католицької митрополії в США» Марти Богачевської-Хомяк — про другого єпископа, призначеного Апостольською столицею для опіки над українцями — греко-католиками у США, і перший митрополит створеної в 1958 р. Філадельфійської митрополії.

Книга «Тішнер читає Катехизм. Розмова о. Юзефа Тішнера з Яцеком Жаковським» видавництва «Дискурсус» — роздуми польського філософа та священника про те, як турботливо й уважно цікавитися сучасним світом, Богом, Церквою та її місцем у сучасному світі, людиною й тим, ким вона є.

Видавництво «Vivat» рекомендує книгу для тих, хто цікавиться культурою Близького Сходу — «Несподіваний Іслам. Історія про Аладдіна: те,чого ми не бачимо». У книжці запропоновано новий, незвичайний погляд на Схід з метою показати читачеві випадкові або хибні образи та інтерпретації та багато прихованих сенсів, які європейці зазвичай не помічають.

«Моя мандрівка у Країну морпіхів» від Видавництва Старого Лева — це щоденник капелана і морського піхотинця. Під час війни на Сході України отець Андрій Зелінський був пліч-о-пліч із воїнами, ділив із ними їхню тривогу й неспокій, підтримував, проводжав у засвіти бойових побратимів, дивився в очі смерті й цінував кожен новий день.

Ця книжка про те, як важливо прагнути до перемоги і розуміти, що найважливіша перемога — над самим собою; про те, як важливо мріяти, не зупинятися і вірити у нездоланну силу добра.

На завершення — дві книжки від видавництва «Фабула». «Clavus Domini» авторства Сергія Батурина — це роман, в якому шукаються відповіді на прадавні питання: ким був той розбійник Варавва, що його згадують усі четверо євангелістів? Чи насправді він був знайомий з Ісусом, і чому єрусалимський натовп наполягав на його помилуванні, а римському префекту Понтію Пилату довелося «вмивати руки»?

Наступна книжка — це, напевно, перша спроба представлення обставин отримання Українською церквою Томоса про автокефалію. Сергій Дзюба і Артемій Кірсанов пропонують детективний шпигунський роман «Позивний Бандерас. Операція Томос», в якому у відповідній жанровій формі йдеться про спецоперацію російського ФСБ, мета якої — зірвати об’єднавчий собор і отримання самого Томоса.

За матеріалами порталу РІСУ

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *